Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  ULLBERGSTROFEN 2007    Utskriftsdatum  30 april 2007   
  Tävlingsort  GÖTEBORG    Utskriftstid  14:43   
  Arrangör  GÖTEBORG SIM         
 
 
Gren 70, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Pauline Lindgren  1993  Södertälje Simsällskap    42.06        1:27.63   
Michelle Angell  1993  Bergen  NOR  41.82        1:28.05   
Vibeke Browne  1989  Bærumsvømmerne  NOR          DSQ   
                     
 
Gren 71, 100m BRÖSTSIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Vegard Løvberg  1991  Bærumsvømmerne  NOR  40.18        1:23.81   
                     
 
Gren 72, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen    30.49        1:07.94   
Thea Pedersen  1991  Moss Svømmeklubb  NOR  33.41        1:12.42   
Rebekka Davidsen  1991  Bergen  NOR  35.84        1:17.59   
Emilie Voraa  1991  Bærumsvømmerne  NOR  35.96        1:24.90   
                     
 
Gren 73, 100m FJÄRILSIM HERRA, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Oscar Vilsmyr  1982  Göteborg Sim    26.76        57.84   
Sebastian Wigstrøm  1991  Bærumsvømmerne  NOR  31.55        1:07.09   
Robert Tovetjärn  1982  Göteborg Sim  VSSF  30.91        1:08.37   
Oliver Alm-Björklund  1993  Göteborg Sim    34.10        1:14.89   
                     
 
Gren 74, 100m FRISIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Marie Reinertsen  1993  Vestkantsvømmerne  NOR  31.97        1:05.61   
Juni Rugland  1993  Vestkantsvømmerne  NOR  31.81        1:05.92   
Helene Truyen  1993  Bergen  NOR  32.20        1:06.46   
Elna Luice Bönes  1993  Bergen  NOR  32.36        1:06.81   
Isabel Mattsson-Coll  1993  Södertälje Simsällskap    32.79        1:07.72   
Maria Dahli  1992  Moss Svømmeklubb  NOR  32.79        1:08.00   
Moa Strannerud  1993  Södertälje Simsällskap    33.09        1:08.11   
Julie Johnsen  1992  Bergen  NOR  33.27        1:08.24   
Göril Ailin Ekerhovd  1991  Vestkantsvømmerne  NOR  34.09        1:10.55   
                     
 
Gren 75, 100m FRISIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Joachim Jakobsen  1991  Vestkantsvømmerne  NOR  29.72        1:01.83   
Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.90        1:03.01   
Tollef Johan Vollan  1991  Bærumsvømmerne  NOR  31.07        1:05.43   
                     
 
Gren 76, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Katrine Jensen  1992  Bergen  NOR  36.07        1:14.21   
Mari Lövik  1991  Bergen  NOR  37.32        1:17.59   
Maria Bølgen  1993  Bærumsvømmerne  NOR  38.53        1:18.96   
                     
 
Gren 80, 50m BRÖSTSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Julia Andersson  1992  S71            35.75   
Katrine Jensen  1992  Bergen  NOR          36.16   
Julie Johnsen  1992  Bergen  NOR          37.77   
Maria Dahli  1992  Moss Svømmeklubb  NOR          38.34   
Marte E. Brinchmann  1991  Moss Svømmeklubb  NOR          38.51   
                     
 
Gren 81, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Alexander Mokkelbost  1987  Vestbyen IL  NOR          30.77   
Andreas Linnerud  1991  Bærumsvømmerne  NOR          34.69   
                     
 
Gren 82, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Rebekka Davidsen  1991  Bergen  NOR          34.65   
Andrea Strömsnes  1994  Vestkantsvømmerne  NOR          35.95   
                     
 
Gren 83, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Sindre Vikane  1988  Vestkantsvømmerne  NOR          28.58   
Magnus Somp  1990  Södertälje Simsällskap            30.61   
Tollef Johan Vollan  1991  Bærumsvømmerne  NOR          33.20   
                     
 
Gren 84, 50m FRISIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Helene Truyen  1993  Bergen  NOR          30.62   
Mari Lövik  1991  Bergen  NOR          30.74   
Elna Luice Bönes  1993  Bergen  NOR          31.62   
Pauline Lindgren  1993  Södertälje Simsällskap            32.26   
Michelle Angell  1993  Bergen  NOR          32.43   
                     
 
Gren 85, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Nicolas Fälth  1989  Kungälvs Simsällskap            26.33   
Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap            29.74   
                     
 
Gren 86, 50m RYGGSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Stine Kjellvik Jansen  1990  Moss Svømmeklubb  NOR          33.30   
Thea Pedersen  1991  Moss Svømmeklubb  NOR          33.41   
Juni Rugland  1993  Vestkantsvømmerne  NOR          36.93   
                     
 
Gren 87, 50m RYGGSIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Vegard Løvberg  1991  Bærumsvømmerne  NOR          30.83   
                     
 
Gren 90, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Nilsson  1993  Höganäs Simsällskap    39.56  1:25.20  2:11.99    2:59.05   
Pauline Lindgren  1993  Södertälje Simsällskap    53.55  1:34.19  2:23.93    3:13.55   
                     
 
Gren 91, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thor Hafnor  1991  Bærumsvømmerne  NOR  38.45  1:21.42  2:04.42    2:46.17   
                     
 
Gren 93, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
André Lopez  1991  Södertälje Simsällskap    32.43  1:12.87  1:53.79    2:34.91   
Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap    35.06  1:16.50  2:00.14    2:45.70   
                     
 
Gren 94, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marte E. Brinchmann  1991  Moss Svømmeklubb  NOR  31.74  1:06.83  1:42.10    2:16.29   
Maria Bølgen  1993  Bærumsvømmerne  NOR  31.33  1:06.33  1:41.91    2:16.68   
Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.35  1:09.72  1:47.45    2:25.23   
Martina Ågren  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.21  1:10.11  1:48.87    2:27.29   
Maria Dahli  1992  Moss Svømmeklubb  NOR  31.74  1:11.64  1:50.42    2:28.91   
                     
 
Gren 95, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stian Werner Erichsen  1990  Bærumsvømmerne  NOR  28.89  1:00.01  1:31.43    2:03.11   
Espen Urdahl  1989  Bærumsvømmerne  NOR  30.67  1:03.81  1:36.78    2:09.70   
Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.98  1:05.00  1:41.23    2:15.96   
                     
 
Gren 96, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thea Pedersen  1991  Moss Svømmeklubb  NOR  35.46  1:13.13  1:52.13    2:30.58   
Emilie Voraa  1991  Bærumsvømmerne  NOR  36.97  1:16.15  1:56.10    2:35.42   
Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap    36.21  1:16.05  1:56.49    2:36.05   
                     
 
Gren 97, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Vellinge-Näsets Simklubb    35.73  1:14.17  1:54.01    2:32.79   
Emil Möller  1994  Höganäs Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 98, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Caroline Adolfsson  1993  Billingens Simklubb    32.82  1:14.97  2:01.78    2:37.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.14.15 
Licensierad till: Göteborg Sim