Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  ULLBERGSTROFEN 2009    Utskriftsdatum  02 maj 2009   
  Tävlingsort  GÖTEBORG    Utskriftstid  14:39   
  Arrangör  GÖTEBORG SIM         
 
 
Gren 70, 100m BRÖSTSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Aina Kosevic  1992  Södertälje Simsällskap    39.65        1:25.46   
Elin Lindblom  1995  Härnösands Simsällskap    47.68        1:39.74   
                     
 
Gren 71, 100m BRÖSTSIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Peter Erixon  1995  Härnösands Simsällskap    51.02        1:52.42   
                     
 
Gren 72, 100m FJÄRILSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Miriam Erixon  1993  Härnösands Simsällskap    38.09        1:22.45   
                     
 
Gren 74, 100m FRISIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Tone Wold Eriksrud  1988  Gjøvik Svømmeklubb    32.38        1:06.88   
Frida Sundqvist  1993  Göteborg Sim    32.48        1:09.14   
Ane Mathea Foss  1990  Gjøvik Svømmeklubb    34.09        1:09.96   
Frida Bladin  1993  Härnösands Simsällskap    33.81        1:10.39   
Linda Bengtsson  1994  Södertälje Simsällskap    34.09        1:11.01   
Sofia Sandholm  1995  Täby Sim    33.79        1:11.48   
Amanda Essebo  1996  Bærumsvømmerne    35.61        1:13.58   
                     
 
Gren 75, 100m FRISIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Magnus Buch  1992  Bærumsvømmerne    28.77        59.12   
Jonathan Granado-Persson  1992  Täby Sim    27.81        59.43   
Jonatan Malmlöf  1994  Södertälje Simsällskap    30.55        1:03.96   
Amir Hossein Zarei  1994  Gjøvik Svømmeklubb    29.82        1:04.04   
Gustav Lindgren  1992  Täby Sim    32.75        1:10.48   
Vemund Waterloo Dybvik  1995  Gjøvik Svømmeklubb    34.32        1:11.51   
                     
 
Gren 76, 100m RYGGSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Jennie Sveronius  1994  Södertälje Simsällskap    38.02        1:20.73   
Hedvig Ekmark  1992  Täby Sim    40.14        1:24.53   
Karin Nilsson  1994  Södertälje Simsällskap    41.08        1:25.20   
                     
 
Gren 78, 100m MEDLEY DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Maria Bølgen  1993  Bærumsvømmerne    33.46        1:13.14   
Hildur Sahlström  1995  Härnösands Simsällskap    40.14        1:24.63   
Rebecca Karlsson  1997  Gjøvik Svømmeklubb    43.22        1:31.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.05 
Licensierad till: Göteborg Sim