Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  ULLBERGSTROFEN 2009    Utskriftsdatum  03 maj 2009   
  Tävlingsort  GÖTEBORG    Utskriftstid  13:25   
  Arrangör  GÖTEBORG SIM         
 
 
Gren 90, 200m BRÖSTSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aina Kosevic  1992  Södertälje Simsällskap    40.54  1:27.73  2:16.69    3:07.24   
                     
 
Gren 91, 200m BRÖSTSIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magnus Buch  1992  Bærumsvømmerne    29.21  1:01.52  1:35.20    2:07.64   
Martin Nilsson  1993  Vellinge-Näsets Simklubb    31.61  1:06.58  1:42.09    2:15.53   
Henrik Wathne  1994  Bærumsvømmerne    33.16  1:08.81  1:45.80    2:23.61   
Styrbjörn Torell  1993  Höganäs Simsällskap    34.98  1:13.87  1:54.35    2:36.38   
Tollef Johan Vollan  1991  Bærumsvømmerne    35.64  1:17.35  2:01.02    2:44.45   
Hampus Larsson  1995  Höganäs Simsällskap    37.12  1:19.22  2:03.01    2:48.29   
                     
 
Gren 92, 200m FJÄRILSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    33.42  1:10.75  1:50.23    2:30.02   
Kjersti Dalen  1993  Bærumsvømmerne    35.40  1:17.57  2:03.72    2:49.44   
                     
 
Gren 94, 200m FRISIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap    33.30  1:10.60  1:49.37    2:27.98   
Linnéa Rohlin  1993  Södertälje Simsällskap    35.16  1:13.02  1:52.13    2:31.37   
Linda Bengtsson  1994  Södertälje Simsällskap    34.97  1:13.14  1:53.67    2:34.84   
                     
 
Gren 95, 200m FRISIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magnus Buch  1992  Bærumsvømmerne    29.21  1:01.52  1:35.20    2:07.64   
                     
 
Gren 96, 200m RYGGSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Strömbäck  1995  Täby Sim    41.16  1:26.83  2:13.85    2:58.54   
Karin Nilsson  1994  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 97, 200m RYGGSIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Vellinge-Näsets Simklubb    31.61  1:06.58  1:42.09    2:15.53   
Henrik Wathne  1994  Bærumsvømmerne    33.16  1:08.81  1:45.80    2:23.61   
                     
 
Gren 98, 200m MEDLEY DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elisabeth Jarland  1985  Bærumsvømmerne    31.70  1:07.76  1:48.16    2:21.67   
                     
 
Gren 153, 50m Frisim Omsim 53, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            29.14   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            29.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.05 
Licensierad till: Göteborg Sim