Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  ULLBERGSTROFEN 2009    Utskriftsdatum  02 maj 2009   
  Tävlingsort  GÖTEBORG    Utskriftstid  14:38   
  Arrangör  GÖTEBORG SIM         
 
 
Gren 80, 50m BRÖSTSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Jennifer Nygren-Ring  1994  Täby Sim            38.66   
Hildur Sahlström  1995  Härnösands Simsällskap            41.08   
Rebecca Karlsson  1997  Gjøvik Svømmeklubb            42.77   
Elin Lindblom  1995  Härnösands Simsällskap            48.70   
                     
 
Gren 81, 50m BRÖSTSIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Andreas Linnerud  1991  Bærumsvømmerne            31.81   
Tollef Johan Vollan  1991  Bærumsvømmerne            32.60   
Carl Andreas Wathne  1991  Bærumsvømmerne            33.08   
Amir Hossein Zarei  1994  Gjøvik Svømmeklubb            34.38   
Peter Erixon  1995  Härnösands Simsällskap            38.93   
                     
 
Gren 82, 50m FJÄRILSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Kjersti Dalen  1993  Bærumsvømmerne            31.97   
Maria Bølgen  1993  Bærumsvømmerne            33.55   
Linnéa Rohlin  1993  Södertälje Simsällskap            33.60   
Miriam Erixon  1993  Härnösands Simsällskap            35.59   
Malin Wallmon  1992  Täby Sim            36.28   
                     
 
Gren 83, 50m FJÄRILSIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Bjørn Emil Evensen  1991  Gjøvik Svømmeklubb            26.54   
Magnus Smestad Aamodt  1992  Gjøvik Svømmeklubb            28.12   
Johannes Erixon  1992  Härnösands Simsällskap            31.18   
Jakob Bernstein  1995  Bærumsvømmerne            33.01   
Vemund Waterloo Dybvik  1995  Gjøvik Svømmeklubb            38.68   
                     
 
Gren 84, 50m FRISIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Sofie Wiberg  1992  Karlshamns Simklubb            29.68   
Hedvig Ekmark  1992  Täby Sim            31.89   
                     
 
Gren 85, 50m FRISIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Nicolas Bathfield  1978  Göteborg Sim            26.04   
Mikael Assarsson  1994  Täby Sim            30.07   
Milton Lauritzen  1998  Ängelholms Simsällskap            35.43   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 86, 50m RYGGSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Anna Bölgen  1995  Bærumsvømmerne            35.70   
Frida Bladin  1993  Härnösands Simsällskap            38.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.05 
Licensierad till: Göteborg Sim